П'ятниця, 13 жовтня 2023 00:08

Видатна подія для сучасної української гематології

Під час 25-ої щорічної конференції Джона Голдмана, присвяченої діагностиці та лікуванню хронічного мієлолейкоза (25th John Goldman Conference on Chronic Myeloid Leukemia: Biology and Therapy), яка проходила у Франції Mandelieu-La Napoule, було нагороджено два українських лікаря-гематолога за внесок в діагностику та лікування хворих на хронічний мієлолейкоз в Україні.

Ірина Серіївна Дягіль, доктор медичних наук, професор, завідувач відділення радіаційної онкогематології та трансплантації стовбурових клітин Інституту клінічної радіології ННЦРМ та лікар гематолог вищої категорії, завідувач гематологічного відділення Костянтин Богданович Котлярчук, Державна установа "Інститут патології крові та трансфузійної медицини Національної академії медичних наук України", були відібрані науковим комітетом, експертами та радниками Міжнародної фундації хронічної мієлоїдної лейкемії (iCMLF) International CML Foundation та отримали iCMLf Prize 2023.

Щороку конференція об’єднує лікарів та науковців, які залучені в надання медичної допомоги хворим на ХМЛ, пошук нових таргетних мішеней терапії, проведення експериментальних та клінічних досліджень.

Щороку під час конференції Джона Голдмана відбувається нагородження вчених та клініцистів за вагомий внесок в надання медичної допомоги хворим на ХМЛ, а також за експериментальні досягнення, що відкривають нове у галузі ХМЛ, розширюють наші знання в розумінні нових таргетних мішеней для лікування хворих на ХМЛ.

Однією з найпочесніших нагород, яку зазвичай присуджують на конференції Джона Голдмана є нагорода International CML Foundation.

Премія iCMLf відзначає видатний внесок у вдосконалення ХМЛ у складних умовах країн із низьким і середнім рівнем доходу з нерівним доступом до моніторингу та доступу.

Ірина Сергіївна Дягіль та Костянтин Богданович Котлярчук нагороджені медалями за видатний внесок у покращення допомоги пацієнтам з хронічною мієлоїдною лейкемію відповідно до міжнародних стандартів в складних умовах сьогодення в нашій Державі. Незважаючи на труднощі військового стану Ірина Сергіївна та Костянтин Богданович продовжують співпрацю з міжнародними організаціями з метою оптимізації програм лікування онкогематологічних пацієнтів України.

Саме відділення Ірини Сергіївни та Костянтина Богдановича були піонерами наукових досліджень по ХМЛ, початку проведення молекулярної діагностики ХМЛ в Україні, проведення клінічних досліджень інгібіторів тирозинкіназ, початку застосування інгібіторів тирозинкіназ в повсякденній клінічній практиці для українців, хворих на ХМЛ, що суттєво покращило їх виживаність, безрецидивну тривалість та якість життя. Крім того, в останні роки Ірина Сергіївна приділяла увагу подоланню токсичності тирозинкіназ у хворих на ХМЛ, а Костянтин Богданович - вагітності у хворих на хронічний мієлоїдний лейкоз.

Завдяки зусиллям Костянтина Богдановича його рідний заклад, Інститут патології крові та трансфузіології (НАМН) у Львові отримав грант iCMLf Diagnosis & Testing для навчання персоналу лабораторії та створення лабораторії ХМЛ, що призвело до впровадження молекулярної ПЛР-моніторинг хворих на ХМЛ у Західному регіоні України.

Нагорода українським лікарям була вручена Джузеппе Сагліо Giuseppe Saglio, професором внутрішньої медицини та гематології Туринського університету, Італія, який неодноразово підтримував власною участю, чудовими доповідями гематологічні конференції, які проводилися ще до війни в Україні. Тому вручення нагороди саме від Джузеппе Сагліо Giuseppe Saglio було дуже важливим для українських лікарів гематологів.

Професор, доктор медичних наук Дягіль Ірина Сергіївна та Костянтин Богданович Котлярчук представили доповідь "Гематологічна допомога хворим на ХМЛ в Україні: досягнення та виклики". Ірина Сергіївна представила дані реєстру хворих на ХМЛ в України, особливості популяції хворих на ХМЛ, розповіла, як відбувалося запровадження інгібіторів тирозинкіназ в клінічну практику в Україні ще в 2008 році, програму "Right to Live", діяльність пацієнтської організації "Крапля Крові", участь Інституту клінічної радіології ННЦРМ м.Києва та Державної установи "Інститут патології крові та трансфузійної медицини Національної академії медичних наук України" м.Львова в ELNet "European treatmant and outcome study for CML - EUTOS poulation based registry". Костянтин Богданович наголосив на викликах, що постали під час війни перед українськими лікарями-гематологами, можливостях по лабораторній діагностиці ХМЛ в нових умовах, співпрацю з міжнародними інституціями по проведенню оцінювання мутаційного статусу для хворих на ХМЛ, доступні опції та перспективи лікування хворих на ХМЛ, перші успіхи проведення алогенних трансплантацій кісткового мозку, результати програми "Treatment free remission" ремісії без терапії у хворих на ХМЛ в Україні. Костянтин Богданович Котлярчук підсумував, що незважаючи на виклики та труднощі, хворі на ХМЛ в Україні отримують медичну допомогу у відповідності до міжнародних стандартів та у відповідності до чинних рекомендацій завдяки зусиллям гематологічної спільноти, що залучені в надання медичної допомоги хворим на ХМЛ (Лікарі, Науковці), а також діяльності пацієнтської організації «Крапля Крові» за підтримки програми Міністерства охорони здоров’я України для хворих на ХМЛ: "Ми дуже дякуємо iCMLf за таку шану та підтримку нашої країни у часи боротьби за нашу свободу та мир".

Велика гордість за досягнення українських лікарів та міжнародне визнання за багаторічну працю та досягнення в сфері надання медичної допомоги хворим на ХМЛ в Україні.

Учасники 25-ої щорічної конференції Джона Голдмана вітали українських лікарів із почесною нагородою та стійкість української нації стоячи оплесками.

Детальніше в цій категорії: « Новий ПЛР-ампліфікатор
Top