Проект за підпримки МФ «Відродження»

БФП «КРАПЛЯ КРОВІ» за фінансової підтримки МФ «Відродження» реалізував проект: Контроль за безкоштовними препаратами для хворих на рак в Харківській та Полтавській областях.

Проект був реалізований на протязі наступного терміну: з 15.01.2019р. по 15.07.2019р.

Мета проекту: Сприяти розширенню доступу до безкоштовного лікування для дорослих пацієнтів , хворих на онкологію в Харківській та Полтавській областях.

Проект охопив наступні області України: Полтавську обл., Харківську обл.

В межах проекту ми:

  • Провели моніторинг джерел надходження коштів на закупівлю препаратів для дорослих пацієнтів, які хворіють на онкологію в Харківській та Полтавській областях, з урахуванням державного бюджету, обласних бюджетів, регіональних бюджетів (міста, села).
  • Провели аналіз формування потреби в безкоштовних ліках для дорослих, хворих на онкологію в Харківській та Полтавській областях, в рамках номенклатури МОЗ на 2018 рік.
  • Підрахували, скільки препаратів для дорослих пацієнтів, хворих на онкологію в Харківській та Полтавській областях, закуплено відносно 100% потреби, в тому числі через опитування, не менше 30 пацієнтів (Полтавська область) та 40 пацієнтів (Харківська область), коли вони отримали препарат і в якій кількості в розрізі закупівлі за бюджет 2018 року.
  • Провели аналіз цін (з відкритих джерел) на оригінальний препарат Трастузумаб та біосиміляри препарату Трастузумаб. Підрахували, наскільки збільшиться забезпечення хворих на рак молочної залози в Харківській та Полтавській областях, якщо в Україні будуть зареєстровані біосиміляри препарату Трастузумаб.
  • Створили зрозумілий та доступний алгоритм контролю за препаратами, які придбали за державний кошт (бюджетів різних рівнів) для пацієнтів, хворих на онкологію в Харківській та Полтавській областях.
  • Підготували пропозиції в місцеві органи влади (область, місто, отг) про збільшення фінансування цільових програм допомоги дорослим, хворим на онкологію в Харківській та Полтавській областях.
  • Сформували інформаційний блок проекту: розміщення всіх напрацьованих матеріалів на сайті, форумі, сторінках соц. мереж БФП «КРАПЛЯ КРОВІ».

Всі результати, які ми очікували від реалізації цього проекту, були успішно досягнуті!

В процесі виконання проекту нам вдалося дійти спільної згоди з Полтавським обласним ДОЗ про розподіл ліків, закуплених за кошти державного та обласного бюджетів між Полтавським обласним клінічним онкодиспансером (ПОКОД) та Кременчуцьким обласним онкодиспансером (КООД) в пропорції 75% до 25%. Що і було зафіксовано в відповідному наказі Полтавського ОДОЗ. Найбільшим досягненням проекту ми вважаємо те, що нам вдалося добитися збільшення замовлення на життєво важливий препарат для лікування раку молочної залози (РМЖ) в Полтавській та Харківській областях. Завдяки нашим розрахункам, ми довели ОДОЗ в Полтавській та Харківській областях, що необхідно вказувати реальну 100% річну потребу в заявці на закупівлю онкопрепаратів на 2018 рік.

Завдяки спільним зусиллям МОЗ України, ПРООН та пацієнтської спільноти, вдалося закупити біосиміляр препарату Трастузумаб майже на 100% потреби за державні кошти!

Ціна одного флакона (150мг) оригінального препарату Трастузумаб - 490 $США (виробник компанія Рош, Швейцарія)

Ціна одного флакона (150мг) біосиміляру препарату Трастузумаб - 155 $США (виробник компанія Майлан, США)

Це колосальне досягнення, яке ще раз підтверджує ефективність закупівель через міжнародні організації!

РМЗ - це саме найпоширеніше онкозахворювання в нашій країні. Близько 14500 пацієнтам кожного року ставлять діагноз РМЗ. В номенклатурі препаратів, яку затвердив МОЗ України для лікування дорослих онкологічних хворих - 54 позиції. Ситуація ускладнена тим, що на закупівлю одного препарату (Трастузумаб) держава витрачала майже 43% від всьго бюджету, спрямованого на закупівлю онкопрепаратів! В Харківській області доля препарату Трастузумаб в загальній грошовій квоті становить 42%. В Полтавській області доля препарату Трастузумаб в загальній грошовій квоті становить 27%. Причиною цього був патентний захист на препарат Трастузумаб. Зараз цю проблему подолано, ціна на препарат Трастузумаб впала більш, ніж в 3 рази, і це врятує життя тисячам пацієнтам, хворим на РМЗ!

I.A. Зеленський

Директор БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ ПАЦІЄНТІВ «КРАПЛЯ КРОВІ»

Посилання на форум

Детальніше в цій категорії: « ХМЛ Горизонти 2019 World CML Day 2019, фотозвіт »
Top