Проект за підпримки МФ «Відродження», 2020

БФП «КРАПЛЯ КРОВІ» за фінансової підтримки МФ «Відродження» реалізував проект: «Контроль за розподілом безкоштовних онкопрепаратів між онкологічними диспансерами, які знаходяться на території Дніпропетровської та Полтавської областей»

Проект був реалізований на протязі наступного терміну: з 15.01.2020р. по 15.08.2020р.

Мета проекту: Сприяти розширенню доступу до безкоштовного лікування для дорослих пацієнтів , хворих на онкологію, в містах Кривий Ріг, Кам’янське, Кременчук (Дніпропетровська та Полтавська області).

 

Проект охопив наступні області України: Полтавську обл., Дніпропетровську обл.

В межах проекту ми:

  • Провели моніторинг закупівлі безкоштовних препаратів для дорослих пацієнтів, які хворіють на онкологію в Дніпропетровській та Полтавській областях, з урахуванням державного бюджету, обласних бюджетів, регіональних бюджетів (міста, села).
  • Провели аналіз формування потреби в безкоштовних ліках для дорослих, хворих на онкологію в Дніпропетровській та Полтавській областях, в рамках номенклатури МОЗ України на 2019 рік.
  • Провели моніторинг препаратів, закуплених для дорослих пацієнтів, хворих на онкологію, в Дніпропетровській та Полтавській областях, які були розподілені з обласних онкодиспансерів (Дніпро, Полтава) в онкодиспансери міст Кривий Ріг, Кам’янське, Кременчук.
  • Здійснили контроль за виконанням Наказу №509 МОЗ України (про щотижневе публікування залишків препаратів на офіційних сайтах ДОЗ) в онкодиспансерах Дніпропетровської та Полтавської областей. Перевіримо наявність інформації про залишки препаратів на інформаційних стендах в онкологічних відділеннях.
  • Провели опитування пацієнтів, хворих на онкологію, які проходять лікування в онкологічних диспансерах міст Кривий Ріг, Кам’янське, Кременчук на предмет їхньої обізнаності щодо наявних залишків безкоштовних препаратів в відділеннях, де вони проходять лікування.
  • Підготували пропозиції в місцеві органи влади (ДОЗ Дніпропетровської та Полтавської областей), щодо покращення забезпечення безкоштовними препаратами для лікування онкохворих та збільшення обізнаності пацієнтів щодо наявності безкоштовних препаратів в онкодиспансерах міст Кривий Ріг, Кам’янське, Кременчук.
  • Сформували інформаційний блок проекту: розміщення всіх напрацьованих матеріалів на сайті, форумі, сторінках соц. мереж БФП «КРАПЛЯ КРОВІ».

Всі результати, які ми очікували від реалізації цього проекту, були успішно досягнуті!

В державних закупівлях за бюджет 2019 були виділені кошти на 100% забезпечення закупівлі препаратів для дорослих онкохворих з номенклатурного переліку МОЗ України.

Нажаль, є проблеми, і не всі препарати доходять вчасно до пацієнта, але більшість онкопрепаратів є в наявності.

Після старту другого етапу трансформації охорони здоров’я бюджети онкодиспансерів таких міст, як Кременчук, Кривий Ріг та Кам’янське суттєво виросли!

Населення м. Кременчук (Полтавська обл.) – 225 тисяч.

Онкодиспансер лікує 25% дорослих онкохворих Полтавської області

Збільшення фінансування в умовах реформи: було - 4, 6 млн. грн., стало - 14,6 млн.грн.

Населення м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) – 650 тисяч.

Збільшення фінансування в умовах реформи: було - 32,7 млн. грн., стало - 139,6 млн.грн.

Населення м. Кам’янське (Дніпропетровська обл.) – 240 тисяч

Збільшення фінансування в умовах реформи: було – 7.4 млн. грн., стало - 20,8 млн.грн.

Найбільшим досягненням проекту ми вважаємо те, що нам вдалося добитися збільшення обізнаності онкохворих пацієнтів щодо можливості контролювати залишки онкопрепаратів у відділеннях онкодиспансерів!

Постійний контроль з боку пацієнтських організацій та окремих пацієнтів за залишками препаратів в онкоцентрах суттєво зменшує прояви корупції та розкрадання онкопрепаратів!

Нагадуємо!

Згідно Наказу МОЗ України № 509, кожен онкодиспансер повинен оновлювати залишки наявних ліків на сайті ОДОЗ та на стендах у відділеннях лікарні!

 

Закликаємо всіх пацієнтів активно цікавитися залишками ліків, які вам призначив лікар. Користуйтеся сайтами: eliky.in.ua, liky.ua, сайти ОДОЗ, стенди у відділеннях онкологічних диспансерів (оновлення раз на тиждень).

 

I.A. Зеленський

Директор БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ ПАЦІЄНТІВ «КРАПЛЯ КРОВІ»

Посилання на форум

Top