Середа, 11 травня 2016 15:29

Звіт з конференції лідерів пацієнтських організацій в Любляні

Мій звіт по результатам конференції лідерів пацієнтських організацій, яка проходила в столиці Словенії - Любляні.

Lublan-2016-1 Це щорічна конференція яка носить назву - CML Horizons 2016.

На цю конференцію запрошують тих хто займається адвокацією прав пацієнтів та лікарів- гематологів з більше ніж 50 країн світу! Організацією конференції займається світова організація пацієнтів - CML Advocates Network.

Коротко основні новини:

  • Генерики іматініба витісняють оригінальний Глівек (Новартіс) майже в усіх країнах світу! Навіть в США стартують продажі генериків іматінібу.
  • У Новартіс готовий до виходу третій препарат. По суті він вже фізично існує, але скоріше за все він вийде в той момент коли компанія буде масово втрачати патентний захист на Тасігну в різних країнах світу.
  • Lublan-2016-3 Багато фарм компаній які непогано почали заробляти на генериках іматінібу готові до випуску генериків Тасігни (нілотінібу). В Россії це відбудеться скоріше всього в кінці 2017 року.
  • Основним трендом конференції було питання СТОП ТЕРАПІЯ ! В країнах ЕС вже понад 500 пацієнтів з ХМЛ живе без постійної терапії! В Россії таких пацієнтів 15-20 (серед них двоє моїх хороших друзів). В маленькій Чехії таких пацієнтів - 67!!!
  • Шанси пацієнта який лікується нілотінібом жити без терапії вище майже в двічі чим шанси пацієнта який лікується іматінібом. Але! Основними чинниками СТОП ТЕРАПІЯ – є тривалість та глибина молекулярної відповіді!!!

Lublan-2016-4

  • Одною із основних причин того що ХМЛ прогресує після програми СТОП ТЕРАПІЯ і пацієнт знову повертається до прийому препарату являється – психологія! Тобто ліки зробили свою справу і вивили пацієнта в глибоку молекулярну реммісію, а сам пацієнт не вірить в це, або не зміг вирішити ті проблеми психологічні які привели його до хвороби.

Більш детальної інформації на сайті: CML Advocates Network: http://www.cmladvocates.net/

Готовий відповісти на любі питання в коментарях! )

Top